מקרון פטל

מקרונים

300 גרם סוכר

75 גרם מים

110 גרם חלבון

110 גרם חלבון

300 גרם אבקת סוכר

300 גרם אבקת שקדים

צבע מאכל ורוד

 

גנאש פטל

50 גרם שמנת מתוקה

50 גרם מחית פטל

100 גרם שוקולד לבן

 

הוראות

מקרונים - בקערת מיקסר עם וו הקצפה שמים 110 גרם חלבון ומתחילים להקציף על מהירות בינונית. בסיר קטן שוקלים מים וסוכר ומבשלים סירופ ל-118-121 מעלות. כשהסירופ מוכן מזלפים אותו בהדרגה אל תוך החלבונים המוקצפים, בצמוד לדפנות המיקסר. ממשיכים להקציף עד שהמרנג האיטלקי מצטנן והקערה אינה חמה למגע.

את אבקת הסוכר ואבקת השקדים טוחנים יחד היטב ומעבירים לקערה. מוסיפים את כמות החלבונים השנייה ומערבבים היטב עם כף עץ. מוסיפים צבע מאכל ורוד ומערבבים היטב. כשהמרנג מוכן עוצרים את ההקצפה ומתחילים להטמיע אותו בתוך תערובת החלבונים והשקדים בהדרגה, כ-3 הוספות. תחילה בערבוב חזק ולקראת הסוף בקיפול עדין יותר, תוך "הפלה" של המסה ושיטוח שלה על דפנות הקערה, עד שהמסה 

מקבלת מרקם טחינה סמיך ומבריק.

מעבירים את המסה לשקית זילוף עם צנתר חלק 10 (מומלץ למלא את השק מספר פעמים ולא את הכל בבת אחת מאחר והמסה מתחממת תוך כדי זילוף) ומזלפים עיגולים על נייר אפייה\משטח סיליקון. מניחים את המגש לקבלת קרום דק על פני המקרונים כחצי שעה, עד שמגע עדין במקרונים נותר יבש, ואופים אותם ב-140 מעלות כ-20 דק'. מצננים את המקרונים לחלוטין ומפרידים אותם מנייר האפייה \ משטח הסיליקון.

גנאש פטל - שוקלים שוקולד לבן בקערה. מרתיחים שמנת יחד עם מחית פטל ושופכים על השוקולד. מחכים כחצי דקה ומערבבים היטב למרקם חלק ומבריק. מעבירים לקופסא ומצמידים ניילון נצמד למניעת אדים. שומרים במקרר לפחות 4 שעות.

הרכבה - ממלאים שק זילוף עם גנאש הפטל וממלאים את המקרונים.

שומרים את העוגיות במקרר מספר שעות לספיגת לחות טרם האכילה.

הירשמו למתכונים, עדכונים וחידושים מתוקים